Pomocne strony WWW


Słownik Diki.pl

Słownik online Diki.pl Diki.pl to prawdobodobnie najczęściej nagradzany darmowy słownik angielsko-polski dostępny w sieci. Nagrody nie dziwią, gdy podsumujemy wszystkie jego zalety: wielokontekstowe definicje słów, masa przykładów wyrażeń zawierających szukane słowo, przykładowe zdania ukazujące poprawne wykorzystanie słówek, wymowa słów. Jednym słowem - wszystko, czego potrzeba, aby skutecznie nauczyć się nowego języka.

Słownik online TheFreeDictionary.com

Słownik The Free Dictionary

Jeden z najlepszych słowników angielskich w sieci. Zupełnie darmowy słownik typu angielsko-angielski oferuje kompleksowe tłumaczenie poszczególnych wyrazów. Obok definicji słów, znajdziecie tutaj także ich wymowę (brytyjską i amerykańską), synonimy, wyrazy o znaczeniu przeciwnym, odpowiedniki używane w języku potocznym, a także objaśnienie pochodzenia poszczególnych słów języka angielskiego. The Free Dictionary oferuje także możliwość skorzystania z forum ESL, rozrywkę w postaci gier słownych (np. popularny "wisielec"). Świetnie spisuje się jako strona startowa, ponieważ na głównej stronie serwisu znajdziemy takie informacje, jak: słówko dnia, artykuł dnia, artykuły poświęcone wydarzeniom historycznym, których aktualnie obchodzimy rocznice.

TED.com

TED talks TED to program poświęcony konferencjom i prezentacjom z każdej dziedziny nauki i kultury. TED, czyli pomysły warte rozpowszechniania - nadaje się świetnie dla wszystkich, którzy mają ochotę na rozbudowę swoich umiejętności słuchowych w zakresie języka angielskiego. Każda prezentacja to kilkuminutowy wykład na temat konkretnej dziedziny z życia codziennego. Ponieważ wykłady adresowane są do kilkusetosobowej grupy odbiorców, język formułowany jest w sposób bardzo przejrzysty i wyraźny. Idealny materiał dla osób, które opanowały język angielski w stopniu podstawowym i chcą nabyć umiejętności komunikacyjnych.

Minnesota Public Radio

Minnesota Public Radio MPR to jedna z ciekawszych propozycji radiostacji, jakie możemy słuchać przez Internet. 24-godzinny program składa się z audycji informacyjnych, publicystycznych i rozrywkowych. Minnesota Public Radio można odtwarzać zarówno na komputerze, jak i na telefonach komórkowych czy tabletach. MPR to propozycja dla wszystkich, którzy przygotowuja się do egzaminów maturalnych lub innych obejmujących słuchowiska. MPR to radio, w którym nie dominują reklamy. To zwykła radiostacja, jakiej słuchać można codziennie. Jest to radio publiczne, więc ma charakter neutralny. Perełka dla uczniów. Perełka wsród rozgłośni internetowych.
Wyszukaj swoją ulubioną rozgłośnię. Wybieraj spośród stacji z całego świata na Radio Garden.

PDF Giant

PDF giant PDF Giant to witryna oferująca zbiór archiwalnych popularnych czasopism i wydawnictw życia codziennego. Szczególnie polecamy sekcję wydawnictw w języku angielskim, choć dostępnych jest dużo więcej języków. Odnośnik z naszej strony kieruje do sekcji oferujących magazyny dla dzieci i nastolatków. Jest to doskonały portal dla wszystkich, którzy chcą zetknąć się z językiem codziennym, a nie stricte podręcznikowym. Ilość dostępnych dziedzin oraz tytułów na pewno dostarczy interesujących czytadeł na tysiące godzin. Alternatywą dla PDF Giant jest PDF Magazine Download.

AOL

AOL.com AOL to amerykański odpowiednik takich polskich witryn, jak: Onet, Wirtualna Polska, czy Interia. Jest on adresowany do wszystkich, którzy codziennie buszują w Internecie w poszukiwaniu wiadomości i ciekawostek ze świata rozrywki, nauki, kultury, sportu, itp.
AOL.com to doskonałe czytadło na codzień. Horoskopy, newsy, krótkie filmy video - ilość tematów to kopalnia wiedzy dla każdego ucznia. Poziom - podobnie jak w Polsce - sensacja i krzykliwe nagłówki. Ciekawą opcją jest personalizacja portalu w zakresie dostarczania wiadomości. Możemy skorzystać z takich źródeł, jak Huffington Post, CNN, BBC, czy agencja Reutera.

Księgarnia BookDepository

Księgarnia Book Depository Book Depository oferuje książki po angielsku z darmową wysyłką na cały świat. Czas zamówień jest dosyć długi - przesyłki wysyłane są z Anglii, więc standardowo dochodzą do Polski mniej więcej po dwóch tygodniach. Book Depository oferuje częste promocje na większość proponowanych książek. To z pewnością księgarnia, do której warto zaglądać często. Miłej lektury.